LÁSKA PŘES eSeMeS

Michail Odarčenko
ilustrace ak. mal. Josef Velčovský

64 stran, váz., 125 x 210 mm, cena 199 Kč
ISBN 978-80-87573-15-0

Poutavá, pestrá, často vtipná sbírka básní a dalších nevšedně pojatých poetických textů zkušeného autora je důkazem, že opravdové city a mezilidské vztahy ani v dnešní době nemůže nahradit virtuální komunikace.

Přitažlivost, pro dnešní básnickou tvorbu neobvyklá dějovost, gradace, pointy a vystupňující kompozice sbírky násobí zážitek každého čtenáře ztrácejícího se v plytkosti a nepřehlednosti neosobní elektronické sítě. Osvěžující je návrat autora ke klasické melodičnosti, rytmičnosti, často písňové formě veršů, které dokážou zprostředkovat emotivní zážitek.

Láskou motivovaná kniha je kompaktní formou i obsahem. Autor se nesnaží o zajímavost a modernost za každou cenu. Na prvním místě je upřímnost a opravdovost. Věčné téma literatury i folkloru je podáno bez povrchního sentimentu, s nadhledem i zdravou sebeironií. Verše nejsou parodií ani formálními veršovánkami do památníku, přesto se čtou lehce a každý dokáže najít v jednotlivých básních ten „svůj“ příběh. Sbírka představuje, že tužby a snění mohou být srozumitelné, strhující i zábavné.

V krásné symbióze publikaci doplňují a samostatným způsobem obohacují četné čisté, sdělné a zároveň poetické, nápadité a vtipné ilustrace akademického malíře Josefa Velčovského. Část nákladu v počtu 200 výtisků je číslována autorem, což jí dává charakter bibliofilie.